Statant namą, stogas yra viena svarbiausių konstrukcijų – nuo jo priklauso pastato ilgaamžiškumas, sandarumas ir energinis efektyvumas. Tačiau dažnai būsimi namų savininkai priima sprendimus remdamiesi tiekėjų rekomendacijomis ar klaidingais įsitikinimais, kurie gali brangiai kainuoti. Patarimais dalijasi ir stogo statybos klaidas aptaria medinių stogo santvarų gamintojo „Narantis“ direktorius Mindaugas Vaicekauskas.
Kai tiekėjai ar medžiagų pardavėjai bando įtikinti, kad jų siūloma prekė yra geriausia jūsų projektui, nepamirškite, kad jų tikslas – parduoti, o ne tik padėti pasirinkti geriausią sprendimą. Tai gali lemti klaidingus pasirinkimus, pavyzdžiui, netinkamą stogo dangą ar nereikalingas papildomas medžiagas.
„Buvo atvejis, kai klientas buvo įtikintas pasirinkti stogo dangą, kuri visiškai netiko jo stogo tipui ir nuolydžiui. Todėl įrengiant stogą reikėjo papildomų išlaidų, siekiant, kad pasirinkta danga būtų sandari, ilgaamžė ir atitiktų pagrindinę savo paskirtį – apsaugoti pastatą nuo kritulių”, – pasakoja „Narantis“ direktorius.
Pasikonsultuokite su specialistais, kurie išmano stogo konstrukcijų ypatumus ir gali rekomenduoti geriausius sprendimus jūsų projektui. Nepamirškite pasiklausyti kelių nuomonių ir susipažinti su statybos reglamentais, kurie užtikrina kokybę ir padeda išvengti klaidų. Be to, atsiliepimais pilnai pasitikėti nereikėtų – juos gali parašyti bet kas, todėl svarbu juos vertinti kritiškai ir pasitikėti tik patikimais šaltiniais.
Dažnai manoma, kad skaičiuojant stogo apkrovas, geriau „apsidrausti“ ir pasirinkti kuo didesnes apkrovas. Gerai jei stogas simetriškas, tada bus tik permokėta už konstrukcijas. Tačiau kai apkrovos pasiskirsto nevienodai, per didelės apkrovos pasirinkimas gali turėti priešingą efektą – kai kurios stogo dalys gali įlinkti arba patirti nereikalingą įtampą.
Pavyzdžiui, saulės elektrinės apkrova turi būti skaičiuojama tik tose stogo vietose, kur bus montuojama pati elektrinė, o ne visame stoge. Tad labai svarbu teisingai paskirstyti apkrovas ir nestiprinti viso stogo, jei tam nėra tikro poreikio.
Konsultuokitės su konstrukcijų specialistais, kad užtikrintumėte optimalią laikomąją galią. Nepamirškite ir papildomų elementų, tokių kaip kaminai, nes jie taip pat turi įtakos stogo konstrukcijų tvirtumui.
Net jei stogas atrodo sandarus, netinkama ventiliacija gali sukelti konstrukcijų puvimą.
„Viename projekte stogo danga atrodė tvarkinga, tačiau atidengus ją paaiškėjo, kad po ja buvo pradėjusios pūti konstrukcijos, nes nebuvo įrengta tinkama ventiliacija“, – teigia „Narantis“ direktorius Mindaugas Vaicekauskas, pabrėždamas vėdinimo sistemos svarbą.
Todėl svarbu užtikrinti tinkamą stogo ventiliaciją, kad drėgmė galėtų išsivėdinti ir nesukeltų problemų ateityje. Pasirinkite patikimus meistrus su atitinkama patirtimi, nes prasti specialistai gali sukelti tik papildomų sunkumų.
Stogo įrengimas yra atsakingas procesas, kuriame svarbu ne tik pasirinkti kokybiškas medžiagas, bet ir apsvarstyti kiekvieną detalę – nuo konstrukcijos tvirtumo iki tinkamos ventiliacijos. „Narantis“ padės jums priimti teisingus sprendimus, užtikrinti stogo saugumą ir išvengti galimų klaidų.
SKAITYTI DAUGIAU"